59 reviews (showing 1–20)

Upkeep
4.2
Shot variety/design
4.1
Tee areas
3.8
Signage/wayfinding
4.2
Amenities
3.4
Scenery/views
3.9
lumbus

@lumbus

33

Mycket vacker skogsbana med relativt genomtänkta och öppna fairways. Värt en omväg.

After playing Vit slinga
1
christôbal

@christôbal

94

Mycket trevlig bana

1
rinde77

@rinde77

13

Lite långt att gå mellan hål

After playing Vit slinga
eloven02

@eloven02

134

Rolig korthålsbana i extremt stenig miljö. Ligger stenar nästan på teepads och fairway kryllar av stenar, och om inte annat så rötter. Designen var väl sådär också, mycket blint eller en del konstiga/obefintliga linjer. Jättefint område dock!

ludvik87

@ludvik87

30

Obs: Orm på hull 17. Fin bana, på besøk fra Trysil i Norge.

evleupp

@evleupp

75

Fin skogsbana men litet rörigt/svårt att hitta på front 9

After playing Vit slinga
palindh

@palindh

93

Trevlig skogsbana. Exemplarisk guidning mellan hålen med slanor som bildade en ”gång”. Nästan omöjligt att gå fel. Bankartorna roliga med lite kommentarer om det aktuella hålet. Små stenansikten utplacerade utefter fairway piggade upp. Några av de tee som var upphöjda skulle kunna ha varit längre.

After playing Vit slinga
1
hugomellgren

@hugomellgren

43

Fin bana men för små/korta tees och för mycket skit på fairway så som ris och virke

After playing Vit slinga
anteng1

@anteng1

41

Många korta tees samt svårt att hitta mellan 2 och 3

After playing Vit slinga
extremt

@extremt

53

Bra bana med potential, front 9 superfint och blir säkert finare med åren. Back 9 känns nygjorda, så blir säkert bättre om något år. Däremot är tees alldeles för kort på många hål. Måste vara minst 2 x 3m, mindre är för litet.

flodins

@flodins

14

Om man gillar skog och bara skog så ;-) Korta tees.

After playing Vit slinga
spiskatten

@spiskatten

23

Superfin och häftig bana men det var en hel del ris och snår med grenar kvar i "fairway" och på green på vissa ställen. Lite oklar skyltning bitvis men löste sig tack vare U-disc och att de gjort gångar mellan hålen. En av de vackraste och roligaste skogsbanor jag spelat. Måste upplevas! Första delen är ganska enkel, så du luras in i en falsk trygghet. Sen blir det kaos och banan gör sitt yttersta för att du ska få en dålig dag. OBS, läs info på skyltarna 😉

1
mikeysam

@mikeysam

31

Mysig skogsbana med korta hål, väldigt bra efterhållen och väldigt tydliga vägar mellan hålen. Fina tees om än i kortare laget, dock med hål som snittade mellan 60 och 70 m gör det inte så mycket. Tyvärr flera hål som inte riktigt hade någon tydlig linje till korg vilket drar ner betyget, och även bryter av lite oväntat i stil för vad som förväntas utifrån den målgrupp banan tycks rikta sig till. Problemet skulle lösas genom att kapa ett eller två träd som står i den tänkte linjen. Men på det stora hela en mycket bra bana för det den är tänkt till.

2
kenthwiberg

@kenthwiberg

16

Gillar man skog så har man den här. Trevlig bana. Lite tur med träden behöver man ha. Lite otydlig vägvisning ibland bara, men den är ju omdragen nyligen vad jag förstår så det blir väl bättre.

1
kimsehl123

@kimsehl123

17

Grym

1
ehedmark

@ehedmark

20

Mycket fin skogsbana! Bra layouter, lätt att hitta. Hålen är inte så länga men det finns mycket träd som gör att banan ändå är utmanande.🌲🌳

1
kenneth666

@kenneth666

55

Bortsett från riset, rolig layout

After playing Vit slinga
1
heeben

@heeben

24

Fin skogsbana

After playing Vit slinga
abrahamsson

@abrahamsson

48

Fin skogsbana, med potential att bli riktigt bra.

After playing Vit slinga
ninjagren

@ninjagren

24

Börjar ta sig nu!