Kökar DiscGolfPark - 12 holes, BB1-rating
#Kökar discgolfbana#4Course PhotoCourse Photo
Create Scorecard
Good Conditions
Greetings from the Voluntary course care team: we have cut a lot of grass and a few bushes around the course. It looks a lot nicer now again
About the Course
Kökar DiscGolfPark sijaitsee kauniissa Pedersin omenatarhan maisemissa. Rata on sekoitus avoimia kallioisia väyliä sekä hyvinhoidettua nurmialuetta. Alueella viihtyvät myös kauriit joten älä ylläty jos näet myös villieläinten nautimassa näkymistä. Kökarin saari on yksi pienimmistä mutta ehdottomasti vierailun arvoinen. Muutaman minuutin päässä radasta löytyy mukava hotelli aivan lähellä merenrantaa. Course is locatade on kökar. You have to take a ferry from Långnäs (2h30m). For more information visit www.alandstrafiken.ax The course is right next to a restaurant Peders Aplagård.
12 Holes
Turf Tees
DiscGolfPark Pro Target Targets
Mixed Use, Other
Established 2020
Dogs Allowed
Restroom Available

Contact

Peders Aplagård
http://www.discgolf.ax

Course Traffic

Players usually spend 1 - 1.5 hours here.

Want access to real-timecourse traffic? It's on UDisc Pro.

Upcoming Events

Show all
No Upcoming Events!
trac3rbull3t
@trac3rbull3t
Jul 21, 2022
4.0
"Oikein hyvä rata"
riddimz
@riddimz
Jul 19, 2022
0.5
"Come here if you want to lose all your discs. Terrible design"
kasperv
@kasperv
Jul 17, 2022
4.0
"Käyttäkää spottereita"
wanukasfobia
@wanukasfobia
Jul 16, 2022
0.5
"Väylät itsessää ovat pelillisesti hienoja ja sopivan haastavia. Toteutuksen puolesta olisi parannettavaa. Väylät ovat kamalaa heinikkoa ja pusikkoa. Kiekkoja saakin itseä milloin katajasta, kaislikosta, varvikosta tai heinikosta, vaikka olisikin heittänyt putti etäisyydelle. Hukkasin neljä kiekkoa. Sinänsä harmi kun mukana oli kahdeksan. Korien nuolia seuraamalla minulta jäi myös kolme väylää pelaamatta."

Leaderboards

There are no scores for this leaderboard yet.